SEBAMED Hair Care Шампон против опаѓање 200 мл

SEBAMED Hair Care Шампон против опаѓање 200 мл
582,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049851C
favorite_border

Опис на производот

Го намалува опаѓањето на косата благодарение на NHE комплексот и кофеинот кој ја зголемува микроциркулацијата на темето на главата. Екстрактот од гинко билоба дополнително го подобрува ефектот на NHE комплексот за исхрана на коренот на влакното.

  • Наменет за сите типови коса
  • pH вредност 5.5
  • Пироктон оламин спречува појава на првут

Спречува сушење, лупење и кршење на влакното со што косата се зајакнува и сјае. Нова формула за чистење која благо го отстранува вишокот на маснотии на косата и кожата на главата и со тоа влијае врз намалување на опаѓање на косата.

Докажани поволни ефекти на циркулацијата на кожата на главата.

Пакување: 200 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се