SEBAMED Sun Care Лосион за заштита од сонце со СПФ 30, 150 мл

SEBAMED Sun Care Лосион за заштита од сонце со СПФ 30, 150 мл
766,00 ден.
613,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046322C
favorite_border

Опис на производот

SEBAMED Sun Care Multi Protect Лосион за заштита од сонце со СПФ 30

  • Лосион за заштита на лице и тело
  • pH 5.5 вредност

Тројна заштита со УВА/УВБ филтри комбинирани со микропигмент кои спречуваат сончевите зраци да предизвикаат оштетување и иритација на кожата. Заштита на кожата со витамин Е и регенерација со провитамин Б5.

Ја одржува мека и еластична кожата изложена на сонце благодарение на природниот инулин и лецитин.

  • 24 часовна хидратација на кожата
  • Без алкохол, парфем, прабени, парафин
  • Лесно се нанесува, без масен остаток и не остава бели траги
  • Отпорен на пот, постојан на песок
  • Дерматолошки и клинички тестиран
  • За сите типови на кожа
  • Посебно наменето за кожа чувствителна на сонце
  • Водоотпорно

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Octocrylene, Dibutyl Adipate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Titanium Dioxide (Nano), Dimethicone, Cetearyl Isononanoate, VP/Eicosene Copolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Microcrystalline Cellulose, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Inulin, Lecithin, Bisabolol, Sodium Cetearyl Sulfate, Silica, Diethylhexyl Butamido Triazone, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Parfum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Sorbic Acid.

Начин на употреба: Нанесете 20 минути пред изложување на сонце. Нанесете доволна количина од лосионот. Помала количина, го намалува степенот на заштита. Нанесувајте почесто, особено по потење, пливање, бришење со крпа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се