SENDO Primo Апарат за механичко мерење на крвен притисок

SENDO Primo Апарат за механичко мерење на крвен притисок
1.490,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
015848C
favorite_border

Опис на производот

SENDO Primo е механички уред за мерење на крвен притисок дома. Се разликува од другите по тоа што содржи прицврстена пумпа и прицврстен стетоскоп, што го прави мерењето на крвниот притисок дома поудобно и можно со една рака.

Карактеристики:

  • Точен во мерењето
  • Лесен за користење
  • Прицврстен вентил и пумпа за полесно мерење со една рака
  • Големи броеви и приказ
  • Полесен звук, благодарение на специјалната мембрана со висока спроводливост на стетоскоп
  • Метално тело за најдобра заштита на прецизниот механизам
  • Филтерот ја чисти прашината и тврдите честички
  • 2 години гаранција

Пакување: 1 апарат

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се