SENSILIS Face Care Клиндацин лосион против акни, 100 мл

SENSILIS Face Care Клиндацин лосион против акни, 100 мл
235,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035480C
favorite_border

Опис на производот

Sensilis® Klindacin лосион за акни со клиндамицин.

Ја намалува појавата на акни со тоа што го инхибира растот на причинителот Propionibacterium acnes и го отстранува вишокот на маснотии од кожата.

Пакување: 100 мл

Содржина

Внимание: Не нанесувајте околу уста, очи, слузници, како и оштетена кожа.

Не се препорачува употреба при бременост и доење, како и кај деца под 12 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се