SENSILIS Кантарион масло, 50 мл

SENSILIS Кантарион масло, 50 мл
116,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003860C
favorite_border

Опис на производот

Sensilis® маслото од кантарион содржи екстракт од свеж кантарион (Hypericum perforatum) во маслиново масло.

  • Диететски производ - додаток во исхраната на база на екстракт од кантарион во маслиново масло
  • Природен вегански производ

Маслото од кантарион е едно од најценетите во народната медицина. Комплексниот состав на маслото е причина за неговото повеќенаменско дејство. Широко се користи во козметиката бидејќи ја храни, обновува и заштитува кожата и во исто време промовира епителизација и е многу ефикасен во спречување на создавање на брчки.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Кантарионовото масло содржи екстракт од свежа херба од кантарион (Hypericum perforatum) во маслиново масло (1:4).

Употреба:

Sensilis® маслото од кантарион е универзално масло кое може да се користи и внатрешно и надворешно.

  • Како масло за внатрешна употреба: придонесува за функцијата на дигестивниот тракт.
  • Како масло за надворешна употреба: има ресторативно дејство бидејќи има силни регенеративни својства, делува благотворно на кожата и ја забрзува епителизацијата, поради што се препорачува за нега на сува и испукана кожа, за нега на чувствителна кожа склона на акни, алергии и иритации. Совршен избор за правење домашни маски за уморна, сува и зрела кожа - во комбинација со маслото од бадем Sensilis може да се користи како масло за тело наменето за сува кожа.

Начин на употреба:

  • За внатрешна употреба: 1-2 лажички дневно.
  • За надворешна употреба: нанесете на воспалените места на кожата 2-3 пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се