SENSILIS Талк пудра за тело, 90 г

SENSILIS Талк пудра за тело, 90 г
63,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002643C
favorite_border

Опис на производот

Прочистениот талк има особини да го впива вишокот на влага и да ја одржува кожата сува и мазна.

Се користи при масажи, како пудра за ублажување и спречување појава на осип и други иритации на кожата.

Нето-тежина: 90 г

Содржина

Употреба: ставете од пудрата на вашата дланка и потоа нанесете ја на чиста и сува кожа, на саканата површина. Внимавајте пудрата да биде подалеку од вашето лице за да избегнете вдишување и контакт со очите, носот и устата. Да не се користи на оштетена кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се