SENSODYNE Extra Whitening Паста за заби (промо пакување), 2 х 75 мл

SENSODYNE Extra Whitening Duo Pack 2x75ml toothpaste pasta za zabi
SENSODYNE Extra Whitening Паста за заби (промо пакување), 2 х 75 мл
411,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049755C
favorite_border

Опис на производот

Sensodyne Extra Whitening Паста за белење на забите.

  • Ефект на избелување, за луѓе со чувствителни заби
  • Ги отстранува дамките и ја полира површината на забот
  • Обезбедува долготрајно намалување на чувствителноста
  • Ги обезбедува сите придобивки како и обичната паста за заби
  • Паста за заби со флуор
  • Четкајте ги забите двапати, но не повеќе од трипати на ден, минимизирајќи го голтањето и исплукајте
  • Не е наменета за деца

Пакување: 2 x 75 мл.

Содржина

Мерки на претпазливост: Да се чува надвор од дофат на деца. Да не се користи за деца под 12 годишна возраст, освен ако не е препорачано од стоматолог или лекар. При појава на иритација, престанете со употреба. Доколку се појави оток на устата или лицето обратете се кај својот стоматолог или лекар во најкраток можен рок. Не ја употребувајте пастата за заби доколку фолијата на отворот на
тубата е оштетена. Отстранете ја фолијата пред употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се