SENSODYNE Конец за заби, 30 м

SENSODYNE expanding floss konec za zabi
SENSODYNE Конец за заби, 30 м
213,00 ден.
170,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
008067C
favorite_border

Опис на производот

Секојдневното користење на конец го подобрува чистењето на усната шуплина за 40% поради фактот што ги чисти тешко достапните интердентални простори до кои четката не допира.

Нивната секојдневна употреба помага да се исчистат наслагите и бактериите, со што се спречува создавање на забен кариес и гингивитис, кои се една од причините за изложување на дентин. Специјалниот третман на влакната обезбедува внимателно лизгање и чистење во тешко достапни интердентални простори. Кога се користи, дебелината на влакната се зголемува и така забите и непцата можат исклучително добро да се исчистат.

  • Содржи натриум флуорид
  • Се препорачува за секојдневна употреба
  • Има многу пријатен вкус на нане

Пакување: 30 м

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се