МОМЕНТАЛНИ АКЦИИ

Услугата за достава е достапна само во Скопје и истата е бесплатна со нарачка над 1.000 денари

Шарена салата со наут

Состојки:

Шарена салата со наут

Подготовка:

Измијте ги марулата и руколата и искинете ги листовите на крупни парчиња и посолете ги. Додадете го исеченото омекнато авокадо и додадете го балсамираниот оцет и маслиново масло. На крај наросете со наут и крупно исечкани ореви и сува брусница. Добар апетит