SIMBIO Хидратон нео електролити, 10 кесички

SIMBIO Хидратон нео електролити, 10 кесички
520,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
030297C
favorite_border

Опис на производот

Спречување и третирање на дехидратација предизвикана од:

  • Акутна дијареа (пролив)
  • Повраќање
  • Гастроентерит
  • Потење

Пакување: 10 кесички

Содржина

Состав: Минерални соли, Bioecolians (глуко олигосахариди), натриум хлорид, натриум цитрат, калиум цитрат, конзерванси: лимонска киселина, засладувач: сукралоза, обојувачи: Е101, Е120.

Дозирање: 1-2 кесички на ден.

Употреба: содржината на една кесичка добро да се растопи во 250 мл превриена вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се