SLEEPY Bio Natural Хигиенски влошки лонг (величина 2) 20 парчиња

SLEEPY 2 long bio natural sanitary napkin 20 pcs  uloski vloski higiena intima intimna
SLEEPY Bio Natural Хигиенски влошки лонг (величина 2) 20 парчиња
139,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054178C
favorite_border

Опис на производот

Sleepy Bio Natural Premium Plus Sanitary Napkin - Хигиенски влошки

  • Хигиенски влошки со чисти, природни и органски состојки
  • Хипоалергени
  • Без алкохол, парабени, фталати, најлон, органотин, ГМО, лосион, BPA, нонилфенол, SLS, SLES, латекс, хлорин, парфем

Први во светот хигиенски влошки што во својот состав имаат ткаени ткаени влакна од прочистена вода, влакна од природен бамбус и влакна од органски памук. Во состав на влошките има и биополимери од шеќерна трска и природен минерал.

Пакување: 20 влошки

Содржина

Состав: ткаени влакна од прочистена вода, влакна од екстракт од природен бамбус, органски памук, природен минерал, супер апсорбирачки полимер, слој отпорен на истекување, влакна, смола, биополимери од шеќерна трска, целулоза.

Употреба: Следете ги сликите на пакувањето. Менувајте ја влошката на 3 - 4 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се