SLEEPY Bio Natural Пелени за бебиња бр. 6 (15-27 кг), 32 пелени

sleepy bio natural 6 diapers 32 pcs peleni za bebinja
SLEEPY Bio Natural Пелени за бебиња бр. 6 (15-27 кг), 32 пелени
649,00 ден.
552,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
053379C
favorite_border

Опис на производот

Први во светот во категорија на пелени за бебиња: истовремено во пелените се користат биополимери, млечни протеини, прочистена вода, природен бамбус и органски памук.

 • Погодни за чувствителна кожа
 • Со органски памук и прочистена вода
 • Со природен бамбус и природна шеќерна трска
 • Халал
 • Погодни за вегани
 • Не се тестирани на животни
 • Не содржат алкохол, бои, ВРА, фталати, ГМО, глутен, хлор, латекс, лосион, најлон, нонилфенол, парабени, парфеми, SLES, SLS, органотин
 • За еднократна употреба

Извор на биополимер: шеќерната трска произведува кислород, со апсорпција на јаглерод диоксид од природата. На овој начин атмосферата се прочистува и заштитува за следната генерација. Освен тоа, биополимерите спречуваат осцилација на јаглерод диоксид во природа до 400% од неговата тежина.

 • Биополимер – тенкиот слој на површината на пелената содржи биополимери направени од шеќерни трски
 • Млечни протеини – текстилната површина на врвот на впивливото јадро е покриена со бадемово млеко што помага при нега на кожата
 • Прочистена вода – дополнителна удобност преку внатрешните и надворешните површини исткаени со прочистена вода
 • Природен бамбус – природни бамбусови апсорбирачки влакна
 • Органски памук – дополнителна сувост преку органски памучни влакна

Пакување: 32 пелени.

Содржина

Состав: полиетилен, полипропилен, лепило, целулоза, супер апсорбирачки полимер, еластични, полиестерски влакна, памук, влакна од екстракт од бамбус, протеин од бадемово млеко.

Употреба:

1. Поставете ја пелената под Вашето бебе така што илустрираната лента да биде свртена напред.

2. Внимавајте заштитните бариери што го спречуваат истекувањето, да бидат свртени кон внатрешната страна.

3. Лентите од задната страна прицврстете ги на еднакво растојание, на предната илустрирана лента.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се