SLEEPY Easy Clean Extra Hygiene Влажни марамчиња за чистење површини, 100 парчиња

Sleepy Easy Clean Extra Hygiene Towel 100 pcs wet wipes vlazni maramcinja za povrsini
SLEEPY Easy Clean Extra Hygiene Влажни марамчиња за чистење површини, 100 парчиња
249,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055612C
favorite_border

Опис на производот

Sleepy Easy Clean Extra Hygiene Towel - Екстра хигиенски влажни марамчиња за перфектно чисти површини

  • Со додаток на белило
  • Содржат парфем
  • Екстра големи и екстра дебели
  • За еднократна употреба
  • Природна формула со бел оцет, бикарбонат и арома на син бор
  • Практични, хигиенски
  • За чистење на стаклени, керамички и дрвени површини, површини на телефони, таблети и телевизори, тоалет, лавабо, бања, тепих, софа и друг вид мебел
  • Не е потребно плакнење
  • Не оставаат дамки

Пакување: 100 влажни марамчиња

Содржина

Состав: нејонска активна супстанција <%5, парфем, хидроген пероксид, оцет, натриум бикарбонат, екстракт од лист на жалфија, калиум сорбат.

Мерки на претпазливост: Предизвикуваат сериозна иритација на очите. Може да предизвикаат алергиска реакција. Ако е потребен медицински совет, чувајте го пакувањето или етикетата. Да се чува вон дофат на деца. Прочитајте ја етикетата пред употреба. Доколку дојде до контакт со очи: внимателно исплакнете со вода неколку минути. Отстранете ги контактните леќи и продолжете со плакнење. Фрлете ја содржината/контејнерот во согласност со локални/регионални/национални/меѓународни прописи. После првото отварање да се користат до 3 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се