SLEEPY Ecologic Хигиенски влошки, нормал (величина 1), 24 парчиња

SLEEPY ecologic 1 normal sanitary napkin 20 pcs ekoloski uloski vloski intimna higiena
SLEEPY Ecologic Хигиенски влошки, нормал (величина 1), 24 парчиња
167,00 ден.
134,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
054180C
favorite_border

Опис на производот

Sleepy Ecologic Premium Plus Normal Sanitary Napkin - Хигиенски влошки (еколошки) со чисти, природни и органски состојки

  • Со прочистена вода - меки влакна ткаени со чиста вода
  • Природен бамбус - апсорбирачки влакна од природен бамбус
  • Органски памук - природни памучни влакна за екстра сувост
  • Со биополимери од шеќерна трска
  • Со природен минерал
  • Хипоалергени
  • Погодно за вегани
  • Халал сертификат за квалитет
  • Без глутен

Први во светот хигиенски влошки што во својот состав имаат ткаени влакна од прочистена вода, влакна од природен бамбус и влакна од органски памук. Во состав на влошките има и биополимери од шеќерна трска и природен минерал.

Пакување: 24 влошки.

 

Содржина

Состав: ткаени влакна од прочистена вода, влакна од екстракт од природен бамбус, органски памук, природен минерал, слој отпорен на истекување, влакна, смола, биополимери од шеќерна трска, целулоза.

Без алкохол, парабени, фталати, најлон, органотин, ГМО, лосион, BPA, нонилфенол, SLS, SLES, латекс, хлорин, парфем

Употреба: Следете ги сликите на пакувањето. Менувајте ја влошката на 3 - 4 часа.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се