SLEEPY Extra Пелени за бебиња бр. 4 (7-14 кг), 104 пелени

Sleepy Extra 4 maxi 7-14 kg, 104 pcs diapers peleni za bebinja
SLEEPY Extra Пелени за бебиња бр. 4 (7-14 кг), 104 пелени
971,00 ден.
855,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051928C
Online only
Акција 01.05-23.05.2024
favorite_border

Опис на производот

SLEEPY EXTRA Diapers Бебешки пелени

 • Со 12 часа способност за апсорпција
 • Хипоалергени
 • Со прочистена вода, природен бамбус и органски памук 
 • Халал 
 • Погодни за вегани
 • Не се тестирани на животни
 • Не содржат парабени, лосион, ВРА, нонилфенол, SLS, SLES, латекс, хлор, парфеми,
 • За еднократна употреба
 • Quadro систем за побрз проток и движење на течноста
 • До 100% поголем проток на воздух
 • Технологија со 20% потенок материјал
 • Со природно масло од лимон за свежина

Пакување: 104 пелени.

Содржина

Употреба: поставете ги пелените така што лентите за обвиткување да се од позади. По употреба, пелените се вадат на тој начин што се кинат страничните зашиени рабови. Потоа врзете ги со лентите за обвиткување и фрлете ги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се