SLEEPY Extra Влажни марамчиња, 70 парчиња

Sleepy Ekstra Baby Wet Wipes 70 pcs bebeski vlazni maramcinja
SLEEPY Extra Влажни марамчиња, 70 парчиња
55,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051631C
favorite_border

Опис на производот

SLEEPY Extra Влажни марамчиња за бебиња

  • Природен бамбус
  • Органски памук
  • Природно масло од лимон
  • Веган
  • Хипоалергени
  • Халал
  • Без глутен

Овие влажни марамчиња, компатибилни со рН вредноста на кожата се наменети за општа употреба за нега и освежување на кожата.

Пакување: 70 влажни марамчиња

Содржина

Состав: вода, парфем, С12-15 парет-12, феноксиетанол, бензоева киселина, дехидроцетна киселина, глицерин, масло од кора на лимон, лимонска киселина.

Не содржат алкохол и парабени

После првото отварање да се користат до 3 месеци.

Мерки на претпазливост: Да се избегнува контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се