SLEEPY Extra XXL Пелени за бебиња бр. 7 (16+ кг), 56 пелени

sleepy extra 7, 56 pcs diapers peleni za bebinja
SLEEPY Extra XXL Пелени за бебиња бр. 7 (16+ кг), 56 пелени
912,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052870C
favorite_border

Опис на производот

SLEEPY EXTRA Diapers Бебешки пелени

 • Со 12 часа способност за апсорпција
 • Хипоалергени
 • Со прочистена вода, природен бамбус и органски памук 
 • Халал 
 • Погодни за вегани
 • Не се тестирани на животни
 • Не содржат парабени, лосион, ВРА, нонилфенол, SLS, SLES, латекс, хлор, парфеми
 • За еднократна употребa
 • Quadro систем за побрз проток и движење на течноста
 • До 100% поголем проток на воздух
 • Технологија со 20% потенок материјал
 • Со природно масло од лимон за свежина

Пакување: 56 пелени

Содржина

Употреба: поставете ги пелените така што лентите за обвиткување да се од позади. По употреба, пелените се вадат на тој начин што се кинат страничните зашиени рабови. Потоа врзете ги со лентите за обвиткување и фрлете ги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се