SLEEPY Natural Newborn Влажни марамчиња за новороденчиња, 40 парчиња

SLEEPY Natural Newborn Влажни марамчиња за новороденчиња, 40 парчиња
45,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047468C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Памучни влажни марамчиња за новороденчиња.

Не содржат парфем, алкохол и парабени!

Влажни марамчиња со органски памук за хигиена и нега на чувствителната кожа на бебето.

Произведени со прочистена вода и природни влакна од екстракт од бамбус, овие влажни марамчиња се погодни за употреба уште од првиот ден за чистење на рацете и лицето на новороденчето.

Пакување: 40 влажни марамчиња

Содржина

Состав: вода (прочистена вода), калиум сорбат.

После првото отварање да се користат до 3 месеци.

Мерки на претпазливост: Да се избегнува контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се