SLEEPY Natural Пелени за бебиња бр. 2 (3-6 кг), 84 пелени

SLEEPY 2x Jumbo Natural ultra sensitive diapers 2 Mini 3-6 kg 84 pcs peleni bebe
SLEEPY Natural Пелени за бебиња бр. 2 (3-6 кг), 84 пелени
662,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
047776C
favorite_border

Опис на производот

Иновативни и единствени во светот 3 во 1

  • 100% органски памук
  • 100% халал
  • 100% веган
  • Хипоалергенски
  • 0% парабен, лосион, ВРА, нонилфенол, SLS, SLES, латекс, хлор, парфем
  • Меки пелени ткаени со чиста вода
  • Подобрен апсорбирачки слој со природни влакна од екстракт од бамбус
  • Органски памучни влакна за подобрена сувост

Пакување: 84 пелени

Содржина

Состав: полиетилен, полипропилен, туткал (лепило), целулоза, соли на полиакрилна киселина, еластични, полиестерски влакна, памук влакна од екстракт од бамбус.

Употреба: Поставете ја пелената под бебето со илустрираниот дел свртен однапред. Внимавајте непропустливите заштитни бариери да бидат свиткани кон внатрешната страна. Прицврстете ги лентите на илустрираниот дел рамномерно од двете страни.

Мислења на потрошувачи

meri.arh
5
odlicni
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се