SLEEPY Newborn Baby Care Влажни марамчиња, 3 кесички по 50 парчиња

sleepy newborn 3x50psc 99.5% pure water baby care wet wipes vlazni maramici maramcinja bebe dete novorodence
SLEEPY Newborn Baby Care Влажни марамчиња, 3 кесички по 50 парчиња
159,00 ден.
138,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054160C
favorite_border

Опис на производот

Овие влажни марамчиња, хипоалергени и коматибилни со рН вредноста на кожата, содржат природни влакна од бамбус и органски памук, алое вера од органско потекло за обновување на кожата и растителен глицерин со навлажнувачки ефект. Меките влакна во овие влажни марамчиња се добиваат со технологија на ткаење со чиста вода (99,5% прочистена вода), специјално развиени за чувствителната бебешка кожа. 

Sleepy влажните марамчиња се еколошки и се произведуваат од чисти, природни и органски состојки.

Не содржат алкохол, парабени и парфем. 

Пакување: 3х50 марамчиња

Содржина

Состав: вода (прочистена вода), калиум сорбат, глицерин, органски сок од лист на алое вера, екстракт од бамбус.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се