SLEEPY Pet Care Шампон за миленичиња, 500 мл

Sleepy pet care shampoo sampon za milnici
SLEEPY Pet Care Шампон за миленичиња, 500 мл
129,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053476C
favorite_border

Опис на производот

Збогатен со природно масло од лаванда, овој шампон ги релаксира вашите миленици обезбедувајќи чистење и нега, а во исто време помага во отстранување на лошиот мирис.

Благодарение на витамините и растителниот глицерин во својот состав, крзното на вашите миленичиња ќе биде мазно и сјајно.

  • Со витамин Е и провитамин Б5
  • Не содржи сулфати, SLES, парабени

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, натриум С14-16 олеин сулфонат, кокамидопропил бетаин, натриум хлорид, глицерин, маслиново масло ПЕГ-7 естери, кокамид мипа, амодиметикон, коко-глукозид, лаурет-4, глицерил олеат, парфем, масло од лаванда, тетранатриум глутамат диацетат, хидроксипропилтримониум хлорид, ПЕГ-ППГ-120/10 триметилолпропан триолеат, лаурет-2, стирен/акрилати кополимер, олеична киселина, тридецет-12, бензил алкохол, феноксиетанол, цетримониум хлорид, токоферил ацетат, пантенол, метилхлороизотиазолин, метилизотиазолин, бензил салицилат.

Употреба:

Откако ќе го избањате миленичето со топла вода, ставете од шампонот на крзното. Направете сапуница со тоа што темелно ќе втриете, но внимавајте шампонот да не дојде во контакт со очите на миленичето. Почекајте неколку минути и исплакнете со голема количина вода. Потоа исушете го крзното.

Мерки на претпазливост:

Да се чува подалеку од хранливи материи и дофат на деца. По употреба измијте ги рацете. Да не се нанесува на очите, ушите, устата и носот. Да се чува на собна температура, подалеку од диектна сончева светлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се