SLEEPY Tечен сапун за раце со јагода, 1500 мл

SLEEPY Tечен сапун за раце со јагода, 1500 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053824C
favorite_border

Опис на производот

  • Со витамин Е и провитамин Б5
  • 100% природни екстракти и растителен глицерин
  • Не содржи минерални и животински масла
  • Не содржи алкохол, парабен и глутен
  • Погодно за вегани

Течниот сапун ја чисти кожата без иритација со својата подобрена формула која содржи растителни екстракти и глицерин. Благодарение на убавиот мирис негата на рацете е навистина пријатна.

Пакување: 1500 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамид деа, натриум хлорид, глицерин, кокамидопропил бетаин, глицерил глукозид, токоферил ацетат, пантенол, екстракт од кокос, екстракт од лист на пеперминт, калиум сорбат, бензофенон-4, тетранатриум ЕДТА, бензил алкохол, метилхлороизотиазолин, метилизотиазолин, лимонска киселина, парфем, бензил салицилат, хексил цинамал, лимонен, линалол, CI 16255, CI 42090, CI 17200.

Употреба: Навлажнете ги рацете со вода, нанесете од течниот сапун и направете сапуница. Исплакнете темелно.

Мерки на претпазливост: Да се чува на собна температура, подалеку од сончева светлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се