SLEEPY Течен сапун за раце со јасмин, 300 мл

SLEEPY Течен сапун за раце со јасмин, 300 мл
59,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053818C
favorite_border

Опис на производот

  • Со витамин Е и провитамин Б5
  • 100% природни екстракти и растителен глицерин
  • Не содржи минерални и животински масла
  • Не содржи алкохол, парабен и глутен
  • Погодно за вегани

Течниот сапун ја чисти, хидрира и омекнува вашата кожа и не предизвикува сувост благодарение на свежината на јасминот. Обезбедува секојдневна нега на кожата.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамид деа, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, глицерин, глицерил глукозид, токоферил ацетат, пантенол, екстракт од кокос, екстракт од лист на пеперминт, калиум сорбат, бензофенон-4, бензил алкохол, метилхлороизотиазолин, метилизотиазолин, лимонска киселина, парфем, амил цинамал, линалол, CI 19140, CI 15985.

Употреба: Навлажнете ги рацете со вода, нанесете од течниот сапун и направете сапуница. Исплакнете темелно.

Мерки на претпазливост: Да се чува на собна температура, подалеку од сончева светлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се