SMART ORGANIC Органска хелда, 500 г

SMART ORGANIC Органска хелда, 500 г
257,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049463C
favorite_border

Опис на производот

Органска хелда

  • Од органско производство

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Употреба: Исплакнете пред употреба. Потоа ставете ја хелдата во сад со вода, соодносот на хелда и вода е 1:2. Оставете ја водата да зоврие на висока температура. Потоа намалете ја температурата и оставете ја хелдата да врие на средна температура со капак 15-30 минути, или додека не омекне. Мешајте повремено за да добиете мазна конзистентност. Може да се сервира како додаток на главниот оброк или да се користи како згуснувач на супи и чорби.

Да се чува на ладно и суво место, на собна температура.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се