SMART ORGANIC Органска киноа во 3 бои, 300 г

SMART ORGANIC Органска киноа во 3 бои, 300 г
229,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049460C
favorite_border

Опис на производот

  • Органска киноа во три бои
  • Од органско производство

Нето-тежина: 300 г

Содржина

Состојки: бела киноа*, црна киноа*, црвена киноа*

*од органско производство.

Употреба: Исплакнете пред употреба за да се отстрани горчливиот вкус. Додадете ја во сад со двојно повеќе количина на солена вода. Гответе на средна температура и оставете да зоврие. Намалете ја температурата и оставете да врие 15 до 20 минути, или сè додека не омекне и не се апсорбира цела течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се