SOLARUS Детско млеко за сончање со СПФ 50, 200 мл

SOLARUS Детско млеко за сончање со СПФ 50, 200 мл
468,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017705C
favorite_border

Опис на производот

Млеко за сончање, наменето за нежната детска кожа. Комбинацијата со минерален рефлектирачки филтер обезбедува висока УВА и УВБ заштита. Невеновото масло, витаминот Е и екстрактот од алое вера ја штитат, хидрираат, обновуваат и негуваат кожата, со што ја одржуваат мека, нежна и еластична.

  • Водоотпорна формула

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба:

Нанесете обилно и рамномерно, на сува кожа, 15 минути пред изложување на сонце. Нанесувањето на мали количини од производот значително ја намалува заштита. Нанесувајте го производот често, особено после капење, потење или бришење со крпа. Немојте предолго да се изложувате на сонце, иако користите производ за заштита од сонце.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се