SOLARUS Kids Сет детска крема и млеко за сончање со СПФ 50 и CITROGALA Инсект репелент гел

solarus kids set + citrogala kremi za soncanje i repelent
SOLARUS Kids Сет детска крема и млеко за сончање со СПФ 50 и CITROGALA Инсект репелент гел
713,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039390C
favorite_border

Опис на производот

SOLARUS Сет од детска крема за сончање со СПФ 50, детско млеко за сончање со СПФ 50 и CITROGALA Инсект репелент гел.

Крема за сончање, наменето за нежната детска кожа. Комбинацијата со минерален рефлектирачки филтер обезбедува висока УВА и УВБ заштита. Невеновото масло, витаминот Е и екстрактот од алое вера ја штитат, хидрираат, обновуваат и негуваат кожата, со што ја одржуваат мека, нежна и еластична.

  • Водоотпорна формула

Пакување: 100 мл

 

Млеко за сончање, наменето за нежната детска кожа. Комбинацијата со минерален рефлектирачки филтер обезбедува висока УВА и УВБ заштита. Невеновото масло, витаминот Е и екстрактот од алое вера ја штитат, хидрираат, обновуваат и негуваат кожата, со што ја одржуваат мека, нежна и еластична.

  • Водоотпорна формула

Пакување: 200 мл

 

Сигурна заштита за децата и возрасните од комарци, стршлени, крлежи и други инсекти

  • Заштитата со гелот трае 2-4 часа
  • Не содржи петрохемикалии, конзерванси и други токсини
  • Ефикасна заштита на сите непокриени делови
  • Имаа пријатен и освежувачки мирис
  • Соодветно за деца и возрасни
  • Практичен и лесен за употреба
  • Не се препорачува за деца до една година

Пакување: 100 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се