SOLARUS Млеко за сончање со СПФ 27, 200 мл

solarus sun milk spf 27 mleko losion za telo
SOLARUS Млеко за сончање со СПФ 27, 200 мл
395,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008910C
favorite_border

Опис на производот

Хидратантна формула која лесно се впива, не остава масни траги и не ги затвара порите, овозможувајќи и на кожата да дише. Обезбедува широк спектар на заштита од штетното дејство на сончевите УВА и УВБ зраци.

  • Со масло од морков, витамини А и Е и екстракт од кокос
  • Водоотпорна формула

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua, Cetearyl Isononanoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-25 PABA, Glyceryl Oleate, Daucus Carota Extract, Paraffinum Liquidum, Magnesium Sulfate, Lanolin, Tocopheryl Acetate, Parfum, Methylparaben, Retinyl Palmitate, Propylparaben, Limonene, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone.

Употреба:

Нанесете обилно и рамномерно, на сува кожа, 15 минути пред изложување на сонце. Нанесувањето на мали количини од производот значително ја намалува заштита. Нанесувајте го производот често, особено после капење, потење или бришење со крпа.

Мерки на претпазливост: Немојте предолго да се изложувате на сонце, иако користите производ за заштита од сонце. Избегнувајте контакт со очите. Доколку тоа се случи, исплакнете ги со вода. Само за надворешна употреба. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се