SOLGAR 5-ХТП (хидрокситриптофан) 100 мг, 30 капсули

SOLGAR 5-ХТП (хидрокситриптофан) 100 мг, 30 капсули
978,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
048503C
favorite_border

Опис на производот

5-HTP е производ на база на екстракт од Griffonia simplicifolia (грав), валеријана со магнезиум и витамин Б6.

Л-5-хидрокситриптофан (екстракт од Griffonia simplicifolia) помага при стрес и анксиозност, подобрување на расположението и концентрацијата.

Валеријаната има традиционална употреба за смирување.

Магнезиум и витамин Б6 придонесуваат за нормална функција на нервниот систем и нормална психичка функција. Дополнително витамин Б6 придонесува во намалување на заморот и исцрпеноста.

  • Помага во ефикасно зголемување на нивото на серотонин во мозокот
  • Ефикасен е при состојба на депресија, несоница фибромијалгија
  • Ефективно аналгетско дејство

Пакување: 30 растителни капсули

Состав:

Секоја растителна капсула содржи:   

    %ПДВ*
5-HTP  (Л-5-Хидрокситриптофан од стандардизиран екстракт од семе на Griffonia simplicifolia)  100 мг  
Магнезиум (како оксид, бисглицинат)   50 мг 13
Витамин Б6  (како пиридоксин хидрохлорид, пиридоксал-5 фосфат) 10 мг 714
Валеријана (Valleriana officinalis) екстракт од корен во прашок (4:1) 100 мг  
Растителна обвивка на капсулата - хидроксипропилметил целулоза    
Средство за зголемување на волуменот - микрокристална целулоза, малтодекстрин    
Средство против стврднување - растителен магнезиум стеарат    

*препорачано дневно внесување

Производот не содржи: додадени шеќери, сол и скроб, не содржи глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои.
Погодно за вегани.

Употреба: За возрасни земете по една (1) до две (2) растителни капсули дневно, со сок или вода, помеѓу оброците или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Ако дојде до појава на пречувствителност на стомакот, земајте го производот заедно со храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се