SOLGAR Бета глукани & бозел имунолошки комплекс 60 капсули

SOLGAR Бета глукани & бозел имунолошки комплекс 60 капсули
1.499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051847C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

BETA GLUCANS & ELDERBERRY IMMUNE COMPLEX Претставува уникатна комбинација на седум активни состојки значајни за поддршка на имунолошкиот систем:

  • Бета 1,3 глукан (висококвалитетен стандардизиран екстракт, добиен од концентриран екстракт од клеточни ѕидови на квасец добро познат во стимулација на имунолошкиот систем);
  • Црн бозел, концентрат во прав (богат со флавоноиди, со традиционално познати здравствени придобивки посебно во одржување на имунолошкиот систем);
  • Витамини и минерали (витамин Д3 - 2000 ИЕ, како холекалциферол; витамин  Ц - како заштитена формула Ester-C®; цинк - како пиколинат; селен - како Л-селенометионин; бакар - како глуконат) кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.

BETA GLUCANS & ELDERBERRY IMMUNE COMPLEX е наменет за одржување на здравјето посебно во периоди кога ви е потребна дополнителна поддршка како на пример во тек на зимските месеци или во периоди со зголемена физичка активност или стрес. 

Посебно е наменет за поддршка на имунолошкиот систем при состојби на настинка во тек на зимскиот период. 

  • Комбинирани седум активни состојки
  • Моќна доза на екстракт од бозел, еквивалентна на 4 грама сушено овошје
  • Сеопфатна формула која може да помогне во поддршка на имунолошкиот систем
  • Содржи состојки за промовирање на имунолошкиот систем, витамин Ц, цинк, селен, бакар и витамин Д3

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: две капсули содржат:

Витамин Ц (како Ester-C®, калциум аскорбат)

400 мг

Бета 1,3/1,6 глукани (од квасец)

250 мг

Цинк (како пиколинат)

15 мг

Концентрат од бозел во прав (83:1 екстракт еквивалентен на 4134 мг плод)

49.8 мг

Селен (како Л-Селенометионин)

125 мкг

Бакар (како глуконат)

1500 мкг

Витамин Д3 (2000 ИЕ, како холекалциферол)

50 мкг

 

Употреба: за возрасни, земете по две (2) растителни капсули на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се