SOLGAR Бета глукани&бозел - имунолошки комплекс, 60 капсули

SOLGAR Бета глукани&бозел - имунолошки комплекс, 60 капсули
1.499,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
051847C
favorite_border

Опис на производот

BETA GLUCANS & ELDERBERRY IMMUNE COMPLEX претставува уникатна комбинација на седум активни состојки значајни за поддршка на имунолошкиот систем:

  • Бета 1,3 глукан (висококвалитетен стандардизиран екстракт, добиен од концентриран екстракт од клеточни ѕидови на квасец добро познат во стимулацијата на имунолошкиот систем);
  • Црн бозел, концентрат во прав (богат со флавоноиди, со традиционално познати здравствени придобивки посебно во одржување на имунолошкиот систем);
  • Витамини и Минерали (Витамин Д3 - 2000 IU, како холекалциферол; Витамин Ц - како заштитена формула Ester-C®; Цинк - како глуконат; Селен - како Л-Селенометионин; Бакар - како глуконат) кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.

BETA GLUCANS & ELDERBERRY IMMUNE COMPLEX е наменет за одржување на здравјето посебно во периоди кога ви е потребна дополнителна поддршка како на пример во тек на зимските месеци или во периоди со зголемена физичка активност или стрес.

  • Помага при бактериски, вирусни, паразитски и габични инфекции
  • Посебно е наменет за поддршка на имунолошкиот систем при состојби на настинка во тек на зимскиот период

Пакување: 60 капсули

Состав: две капсули содржат:

    %ПДВ*

Витамин Ц (како Ester-C®, калциум аскорбат)

400 мг 500

Бета глукани, квасец (Saccharomyces cerevisiae)

250 мг  

Цинк (како цинк пиколинат)

15 мг 150

Црн бозел, концентрат во прав

(72:1 екстракт еквивалент на 4147 мг овошје)

57.6 мг  

Селен (како Л-Селенометионин)

125 мкг 227

Бакар (како глуконат)

1500 мкг 150

Витамин Д3 (2000 ИЕ, како холекалциферол)

50 мкг 1000

*препорачано дневно внесување

Состојки: Витамин Ц (како Ester-C®, калциум аскорбат), Бета глукани, квасец (Saccharomyces cerevisiae), обвивка на растителната капсула (хидроксипропилметил целулоза), средство за зголемување на волумнот (бел ориз во прав, дикалциум фосфат, малтодекстрин, скроб), Цинк (како пиколинат), Црн бозел, концентрат во прав, средство против стврднување (растителен магнезиум стеарат, силикон диоксид), Бакар (како глуконат), сахароза, Селен (како Л-Селенометионин), Витамин Д3 (како холекалциферол).

  • Ester-C® е регистрирана трговска марка на компанијата The Ester C.

  • Solgar® е регистрирана трговска марка.

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои. Производот не содржи сол.

Погодно за вегетаријанци.

Употреба: за возрасни, земете по две (2) растителни капсули на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

TanjaD
5
:)
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се