SOLGAR Хелиран Магнезиум 100 мг, 100 таблети

SOLGAR Хелиран Магнезиум 100 мг, 100 таблети
1.055,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049263C
favorite_border

Опис на производот

Solgar CHELATED MAGNESIUM -  хелиран магнезиум, високо апсорбирачка форма на магнезиум (bisglicinat oxide).

Магнезиумот е поли-активен, главен и есенцијален минерал. Помага во регулација на транспортот и апсорпција на калциумот. Со самата стимулација на лачењето на калцитонин, помага во случаи на наплив на калциум во коските и промовира оптимална минерализација на коските. Заедно со ‘’ATP’’, магнезиумот поддржува ослободување на клеточната енергија. Исто така, ја подобрува функцијата на нервите и мускулите. Ова е патентирана форма на хелиран магнезиум со цел да помогне во поддршката на оптималната апсорпција и асимилација. 

Пакување: 100 таблети

Состав:

Четири (4) таблети содржат:

    %ПДВ*
Магнезиум (како бисглицинат, оксид) 400 мг 107

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза), магнезиум (како бисглицинат, оксид), средство за глазирање (хидроксипропилметил целулоза, хидроксипропил целулоза, растителен глицерин (од масло од семки на репка, масло од семки на палма и кокосово масло), средство против стврднување (растителен магнезиум стеарат, силикон диоксид).

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи или вештачки ароми.

Погодно за вегани.

Употреба: како додаток на исхрана за возрасни земете по четири (4) таблети дневно, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна балансирана исхрана и за здрав начин на живот.

Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на ладно и суво место. Да не се користи ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се