SOLGAR Колаген и хијалуронска киселина, 30 таблети

SOLGAR collagen hyaluronic acid complex kolagen, hijaluron, hijaluronska kiselina,
SOLGAR Колаген и хијалуронска киселина, 30 таблети
2.814,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054043C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Производот не содржи додадени шеќери, не содржи сол и скроб
  • Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав: секоја таблета содржи:

    %ПДВ*

BioCell Collagen II

обезбедува:

Хидролизиран Kолаген Tип II

1200 мг

 

720 мг

 

Хондроитин сулфат

192 мг  
Хијалуронска киселина 120 мг  

Витамин Ц

(во форма на калциум Л аскорбат)

100 мг 125

*препорачано дневно внесување

Останати состојки: BioCell Collagen II, средство за зголемување на волуменот (дикалциум фосфат, микрокристална целулоза), Витамин Ц (во форма на калциум Л аскорбат), AquaPolish F црвена боја (хидроксипропилметил целулоза, калциум хидроген фосфат дихидрат, црвено цвекло, хидроксипропилцелулоза, глицерол, шафран концентрат, микрокристална целулоза, растителен јаглен), средство против стврднување (растителен магнезиум стеарат, силициум диоксид).

Употреба: како додаток на исхрана за возрасни, земете по една (1) таблета на ден, за време на оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се