SOLGAR Куркумин, 30 капсули

Solgar Curcumin kurkukma
SOLGAR Куркумин, 30 капсули
2.243,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
049556C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана

Solgar Curcumin е производ со куркумин добиен со посебниот метод на производство (целосен спектар на куркумин) кој има за цел подобрување на биорасположливоста (185 пати подобра биорасположливост споредено со природен куркумин екстракт).

Пакување: 30 капсули

Производител: Solgar, Inc. Leonia, N.J. 3a Solgar (U.K.), Herts, HP23 5PT

Земја на потекло: САД

Дознајте повеќе за моќта на куркумата

Содржина

Состав:

Една (1) капсула, мака содржи:

Куркумин, целосен спектар

(турмерик екстракт)

(Curcuma longa, корен)

800 мг
Куркуминоиди, вкупно 48 мг
Куркумин 40 мг

 

Обвивка на капсулата: говетски желатин, растителен глицерин (од масло од семе на палма); Емулгатор (полисорбит 80).

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои, додадени шеќери, не содржи сол и скроб.

Употреба: како додаток на исхрана за возрасни, земете по една до две (1-2), капсули, меки на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна балансирана исхрана и за здрав начин на живот.

Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на собна температура. Да не се користи ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се