SOLGAR Куркумин, 30 капсули

SOLGAR Куркумин, 30 капсули
2.199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
049556C
favorite_border

Опис на производот

Solgar Curcumin е производ со куркумин добиен со посебниот метод на производство (целосен спектар на куркумин) кој има за цел подобрување на биорасположливоста (185 пати подобра биорасположливост споредено со природен куркумин екстракт).

SOLGAR Curcumin - Повеќе, подобро, побрзо!

  • 185 пати поголема биорасположливост од обичниот куркумин
  • 6,8 пати побрза апсорпција од обичниот куркумин
  • Се задржува во плазмата повеќе од 24 часа
  • Го поддржува имунолошкиот систем
  • Ги штити клетките од оксидативно оштетување
  • Ги намалува инфламаторните процеси
  • Ја зголемува мобилноста и флексибилноста на зглобовите
  • Го забрзува заздравувањето на мускулите и ја намалува болката по интензивен напор или тренинг.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула, мака содржи:

Куркумин, целосен спектар

(турмерик екстракт)

(Curcuma longa, корен)

800 мг
Куркуминоиди, вкупно 48 мг
Куркумин 40 мг

 

Обвивка на капсулата: говетски желатин, растителен глицерин (од масло од семе на палма);Емулгатор (полисорбит 80).

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои, додадени шеќери, не содржи сол и скроб.

Употреба: како додаток на исхрана за возрасни, земете по една до две (1-2), капсули, меки на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна балансирана исхрана и за здрав начин на живот.

Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на собна температура. Да не се користи ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се