SOLGAR Магнезиум цитрат 200 мг, 60 таблети

SOLGAR CITRATE MAGNESIUM 200mg magnezium
SOLGAR Магнезиум цитрат 200 мг, 60 таблети
785,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048507C
favorite_border

Опис на производот

Магнезиумот е важен минерал кој е вклучен во стотици хемиски реакции низ телото. 
Експертите сметаат дека магнезиумот е витален минерал, потребен за сите органи на телото.

Магнезиумот на Solgar е достапен во цитратна форма, што е високо апсорбирачка форма на магнезиум, во споредба со почесто достапните форми на оксид. Магнезиум цитрат е идеален за оние лица кои имаат дигестивни нарушувања или не можат лесно да апсорбираат други форми на минерали.

  • Висока потенција
  • Голема апсорпција

Таблетите Магнезиум цитрат на SOLGAR помагаат:

  • Во олеснување на повремената вознемиреност и стрес
  • При грчеви во нозете
  • За одржување на правилна функција на нервите и мускулите
  • За поддршка на коските
  • За одржување на нивоата на клеточна енергија
  • При повремени грчеви

Пакување: 60 таблети

Состојки:

Две (2) таблети содржат:                       

    %ПДВ*
Магнезиум (како цитрат)   400 мг 107
Средство за зголемување на волуменот - микрокристална целулоза, хидроксипропил целулоза, дикалциум фосфат    
Средство против стврднување - силикон диоксид, растителен магнезиум стеарат    
Средство за глазирање - хидроксипропилметил целулоза, растителен глицерин (од масло од семки на палма и кокосово масло)    
Вкрстено поврзана целулозна гума    
Боја: титаниум диоксид    

*препорачано дневно внесување

Погодно за вегани.

Кошер сертифициран.

Производот не содржи: глутен, додадени шеќери, не содржи сол и скроб, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи или вештачки ароми.

Употреба: како додаток на исхрана за возрасни земете по две (2) таблети дневно, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се