SOLGAR Магнезиум со витамин Б6, 100 таблети

SOLGAR Магнезиум со витамин Б6, 100 таблети
454,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048511C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Магнезиум со витамин Б6 е производ наменет за поддршка на психолошката функција и функцијата на нервниот систем, кај возрасни.

  • Помага при состојби на мускулни грчеви, предменструален синдром, иритабилност и главоболка

Магнезиум придонесува за:

  • Нормална психолошка функција
  • Нормална функција на нервниот систем
  • Нормална функција на мускулите (неуротрансмисија и мускулна контракција)
  • Намалување на заморот и исцрпеноста
  • Електролитен баланс

Витамин Б6 придонесува за:

  • Нормална психолошка функција
  • Нормална функција на нервниот систем
  • Регулирање на хормоналната активност
  • Намалување на заморот и исцрпеноста

Пакување: 100 таблети  

Содржина

Состојки:

Три (3) таблети содржат:

    %ПДВ*
Магнезиум (како оксид) 400 мг 107
Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид) 25 мг 1786
Средство за зголемување на волуменот-микрокристална целулоза    
Средство против стврднување-растителен магнезиум стеарат, силикон диоксид    
Средство за глазирање-хидроксипропилметил целулоза, растителен глицерин (од масло од семка на палма и кокосово масло)    
Целулозна гума      
Боја - титаниум диоксид     

*препорачано дневно внесување

Производот не содржи: додадени шеќери, сол и скроб, не содржи глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи и вештачки ароми.

Погодно за вегани.

Употреба: За возрасни возрасни, земете по три (3) таблети дневно, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.
Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се