SOLGAR Neuro-Nutrients, 30 капсули

solgar neuro nutrients
SOLGAR Neuro-Nutrients, 30 капсули
1.254,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052804C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток во исхраната кој е наменет за подобрување на мозочните функции и меморија
  • Уникатна комбинација на витамини, амино киселини и екстракт од гинко билоба
  • Ја поддржува здравата функција на мозокот
  • Гинко билоба го зголемува нивото на енергија
  • Одличен додаток за оние кои учат или се спремаат за некој важен проект
  • Без глутен и лактоза
  • Соодветен за вегетеријанци и вегани

Пакување: 30 капсули.

Состав:

Една растителна капсула содржи:

Состојки:

  %ПДВ*
Л-Фенилаланин (слободна форма) 167 мг  
Л-Тирозин (слободна форма) 167 мг  
Л-Глутамин (слободна форма)  167 мг  
Витамин Ц (како калциум Л-аскорбат) 100 мг 125
Холин (како битартарат) 41 мг  
Соја Лецитин (содржи 33 мг природно присутни фосфолипиди)  

Стандардизиран Ginkgo biloba

екстракт од лист во прав (1.68 mg [24%] гинко флавогликозиди)

7 мг  
Тиамин (витамин Б1)  како тиамин мононитрат 5 мг 455
Рибофлавин (витамин Б2) 5 мг 357
Ниацин (витамин Б3) никотинамид, никотинска киселина)  5 мг NE 31
Витамин Б6  како пиридоксал 5 фосфат 2.5 мг 179

Обвивка на растителната капсула: хидроксипропилметил целулоза. Средство против стврднување: растителен магнезиум стеарат 7 мг

*препорачано дневно внесување
Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои.

Употреба: како додаток на исхрана за возрасни земете една до две (1-2) растителни капсули на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Ако сте бремени, доите, земате некои лекови, планирате било каква медицинска или хируршка интервенција или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на собна температура. Да не се користи ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна балансирана исхрана и за здрав начин на живот.

ВНИМАНИЕ: За пациенти со ФЕНИЛКЕТОНУРИЈА. Овој производ содржи Л-фенилаланин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се