SOLGAR Термогеник комплекс, 60 капсули

SOLGAR Термогеник комплекс, 60 капсули
2.199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051165C
favorite_border

Опис на производот

SOLGAR THERMOGENIC COMPLEX -

Единствена синергетска формула со клинички докажан ефект.
Го поддржува метаболизам на мастите, здравјето на црниот дроб и претворањето на хранливите материи во енергија.
 
 • Екстракт од зелено кафе SVETOL
 • Екстракт од зелен чај
 • Плод од чили пиперка
 • Холин, инозитол и метионин
 • Екстракт од црн пипер
 • Хром (пиколинат)
Екстракт од зелено кафе SVETOL
 • го поттикнува намалувањето на тежината
 • го поттикнува искористувањето на мастите како извор на енегија
 • го намалува процентот на масно ткиво
 • го зголемува процентот на мускулно ткиво
 
Екстракт од зелен чај
 • ефикасно помага во одржување на телесната тежина
 • спречува апсорпција на холестеролот
 • го намалува таложењето на мастите
 • стимулира термогенеза (согорување на масти)
Плод од чили пиперка
 • го зголемува согорувањето и трошењето на калории по оброк
 • придонесува за намалување на телесната тежина
 • го намалува внесот на калории
 • поттикнува разградување на масните ткива
Холин, инозитол и метионин
 • помагаат во регулирање на метаболизмот на масти
 • спречуваат таложење на масни наслаги во црниот дроб
 • помагаат во детоксикација на телото и отстранување на метаболичките отпадни материи
Екстракт од црн пипер
 • помага во контрола на телесната тежина
 • ја зголемува апсорпцијата и искористеноста на хранливите материи
Хром (пиколинат)
 • неопходен за метаболизмот на јаглени хидрати
 • контролата на внесот на шеќери во масните клетки спречува формирање масти
 • ја намалува желбата за слатка храна
Пакување: 60 капсули

Состојки: 

Две растителни капсули содржат:

Зелено кафе, зрно

(Coffea canephora robusta pierre)

екстракт (Svetol®)

400 мг
Холин (како битартарат) 25 мг
Л-Метионин 50 мг

Зелен чај

(Camellia sinensis) екстракт од лист 4:1

(еквивелент на 200 мг лист)

50 мг
Каен пипер (Capsicum annuum) 50 мг
Иноситол 25 мг

Црн пипер

(Piper nigrum) екстракт (Bioperine®)

5 мг

Хром

(како пиколинат) (Chromax®)

150 мкг

Средство за зголемување на волуменот:

микрокристална целулоза, малтодекстрин

/

Обвивка на растителната капсула:

хидроксипропилметил целулоза

/

Средство против стврднување:

растителен магнезиум стеарат, силикон диоксид

/

*препорачано дневно внесување

Употреба: за возрасни, две (2) растителни капсули на ден, за време на оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Погодно за вегани.

Производот не е наменет за бремени жени и доилки.

Ако земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на собна температура. Да не се користи ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува. 

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои, додадени шеќери, не содржи сол и скроб.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се