SOLGAR Убиквинол 100 мг, 50 капсули

SOLGAR Убиквинол 100 мг, 50 капсули
3.978,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
049261C
favorite_border

Опис на производот

SOLGAR Ubiquinol 100 мг е додаток на исхраната.

Убиквинол односно Коензим Q10 е состојка која е природно присутна во секоја клетка на организмот.

Се среќава во посебно висока концентрација во срцевиот и скелетните мускули како и во останатите ткива кои имаат високи енергетски барања.

Со процесот на стареење создавањето на CoQ 10 се намалува и затоа е важно негово надополнување со исхраната.

Пакување: 50 капсули

Производител: Solgar, Inc. Leonia, N.J. САД

Содржина

Состав:

Една (1) капсула, мека содржи: маслиново масло, Убиквинол 100 мг (како Kaneka Ubiquinol™)*, (редуцирана форма на CoQ10), обвивка на капсулата: говетски желатин, растителен глицерин (од масло од семки на палме и кокосово масло), вода, емулгатор: соја лецитин, боја: Turmeric oleoresin, антиоксиданс: аскорбил палмитат

*Q+TM, Kaneka UbiquinolTM и Quality SealTM се заштитени трговски марки на  Kaneka Corp

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, квасец, засладувачи, или вештачки ароми.
Производот содржи состојки кои со тек на време може да доведат до варијации во бојата, што е нормална појава. 

Употреба: Како додаток на исхрана за возрасни, земете по една до две (1-2) меки капсули, на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна балансирана исхрана и за здрав начин на живот. 

Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на собна температура. Да не се користи ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се