SOLGAR Витамин Ц 1000 мг, 100 капсули

SOLGAR VITAMIN C 1000mg vegan capsules
SOLGAR Витамин Ц 1000 мг, 100 капсули
1.159,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048662C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Ц 1000 мг е производ наменет за зајакнување на имунолошкиот систем на организмот. Една растителна капсула содржи 1000 мг витамин Ц во форма на Л-Аскорбинска киселина.

  • Витаминот Ц е хидро-солубилен витамин чија главна улога е борба против слободните радикали во организмот. Слободните радикали доведуваат до оксидативен стрес на клетките и нивно предвремено стареење
  • Една од главните улоги на витаминот Ц е и неговиот придонес во создавањето на колаген, значајна состојка за нормална функција на кожата и зглобовите
  • Витаминот Ц придонесува за нормално функционирање на белите крвни клетки кои се основна компонента на имунолошкиот систем
  • Витаминот Ц го поддржува кардиоваскуларното здравје

Пакување: 100 растителни капсули

Состав:

Секоја растителна капсула содржи:

    %ПДВ*
Витамин Ц (како Л-Аскорбинска киселина)  1000 мг 1250
Растителна капсула, обвивка - хидроксипропилметил целулоза    
Средство за глазирање - етил целулоза    
Средство против стврднување - растителен магнезиум стеарат    

*препорачано дневно внесување

Производот не содржи: додадени шеќери, не содржи сол и скроб, не содржи глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои.

Погодно за вегани.

Употреба: За возрасни, земете по една (1) растителна капсула на ден, пожелно со оброк или како што ви препорачал вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се