SOLGAR Витамин Д3 1000 ИЕ, 100 капсули

SOLGAR VITAMIN D3 1000IU softgel cpsules 25 mcg
SOLGAR Витамин Д3 1000 ИЕ, 100 капсули
799,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050595C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Д3 1000 ИЕ (25 мкг) таблета на Solgar претставува премиум формула на витамин Д во форма која најлесно се искористува во организмот - Д3. Корисните ефекти на овој “сончев витамин” се бројни и документирани во поддршка на општата благосостојба на организмот, а посебно во поддршка на здравјето на имунолошкиот систем. 

Витамин Д е липосолубилен витамин, кој во организмот се создава со помош на сончевата светлина или се внесува преку храна богата со Витамин Д.

Современиот начин на живот и исхрана обезбедуваат ниско ниво на витамин Д, поради што се јавува потреба од дополнување на исхраната со производи на база на витамин Д.

Витаминот Д придонесува за:

  • нормална апсорпција и искористување на калциумот и фосфорот и со тоа придонесува во одржување на здравјето на коските и забите.

  • одржување на нормално ниво на калциум во крвта

  • нормална мускулна функција

  • нормална функција на имунолошкиот систем

Пакување: 100 гел капсули

Состав:

Секоја таблета содржи:

Витамин Д3 25 мкг(1000 ИЕ како холекалциферол)

Останати состојки: средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, малтодекстрин, етил целулоза ,средство против стврднување: растителна стеаринска киселина, силициум диоксид, растителен магнезиум стеарат, средство за глазирање: хидроксипропилметил целулоза, растителен глицерин (од масло од семе од палма и кокосово масло), целулозна гума, боја: рибофлавин

Употреба: по една (1) таблета на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Без глутен.

Погодно за вегетаријанци.

Производот не содржи: додадени шеќери, сол и скроб, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или вештачки бои.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се