SOLGAR Витамин Д3, 4000 ИЕ, 60 капсули

SOLGAR VITAMIN D3 (cholecalciferol) 100 µg 4000ie holekalciferol
SOLGAR Витамин Д3, 4000 ИЕ, 60 капсули
1.200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049557C
favorite_border

Опис на производот

Формула со 4000 ИЕ на витамин Д3 - форма на витамин Д, со највисока потенција, која нашиот организам најлесно може да ја искористи, наменета е за поддршка на општата благосостојба преку бројни документирани придобивки, пред се за имуношолкиот систем на организмот. 

Со витаминот Д нашиот организам се снабдува преку исхраната и преку сончевата светлина (затоа е наречен “сончев витамин” ). Денешниот современ живот стил кај многу луѓе доведува до многу ниски нивоа на витамин Д. Затоа е потребна негово надополнување, посебно во периодот на зимските месеци.

Витаминот Д придонесува за:

  • Нормална функција на имунолошкиот систем

  • Нормална апсорпција и искористување на калциумот и фосфорот

  • Одржување на здравјето на коските и забите

  • Одржување на нормално ниво на калциум во крвта

  • Нормална мускулна функција

  • Нормална функција на нервниот систем

  • Нормална функција на штитната жлезда

Пакување: 60 капсули

Состав:

Една растителна капсула содржи:

    %ПДВ*
Витамин Д3 (4000 ИЕ, како холекалциферол) 100 мкг 2000

 

Средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, малтодекстрин, етил целулоза; Обвивка на растителната капсула: хидроксипропилметил целулоза; Средство против стврднување: растителен магнезиум стеарат.

*препорачано дневно внесување

Употреба: За возрасни земете по една (1) растителна капсула дневно, по можност со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, вештачки ароми или бои, додадени шеќери, сол и скроб.

Погодно за вегетаријанци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се