SOPHIE LA GIRAFE Цуцла 100% природна гума (6-18 месеци)

SOPHIE LA GIRAFE Цуцла 100% природна гума (6-18 месеци)
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045868C
favorite_border

Опис на производот

SOPHIE La Girafe®

  • Мека и флексибилна ортодонтска цуцла изработена од 100% природна гума
  • Природна и мека цуцла, со 2 дупки за вентилација кои ја одржуваат добрата циркулација на воздухот за максимална удобност на бебето
  • Ергономски дизајн во форма на пеперутка, совршено прилагоден на носот и брадата на бебето за идеален комфор и оптимална хигиена
  • Направена во едно парче обезбедува највисока хигиена (без лепени и додавани делови)

Физиолошката брадавица овозможува природен развој на непцето и вилицата на бебето, додека нејзината флексибилност ги смирува болните непца на бебето.

Пакување: 1 цуцла

Содржина

Состав: 100% природна гума

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се