SOPHIE LA GIRAFE Fresh Touch Глодалка (0+ м)

SOPHIE LA GIRAFE Fresh Touch Глодалка (0+ м)
1.139,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033918C
favorite_border

Опис на производот

Првата глодалка за стимулирање и развој на бебешките сетила.

  • Вид: темните препознатливи точки го привлекуваат вниманието, обезбедуваат визуелна стимулација, со што оваа играчка наскоро станува препознатлив предмет, што брзо го смирува бебето.
  • Слух: Звукот што го испушта го засмејува бебето и го стимулира неговиот слух.
  • Вкус: Sophie la girafe е флексибилна со бројни делови за џвакање (уши, рогови и нозе). Таа е совршена за смирување на болките на непцата при никнување на првите запчиња.
  • Допир: совршена за малите раце на бебето. Таа е лесна и нејзините долги нозе и врат му овозможуват на бебето без тешкотија да ја дофати и држи. Мекиот матријал од кој е направена го потсетуваат бебето на мајчината кожа и ја стимулира неговата физиолошка и емоционална реакција.
  • Мирис: мирисот на природна гума (од каучуково дрво) ја прави Sophie la girafe специјална и едноставна за вашето дете да ја идентификува покрај сите негови други играчки.

Содржина

Состав: природна гума од каучуково дрво.

Начин на одржување: производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се