SOPHIE LA GIRAFE Глодалка + гума за џвакање

SOPHIE LA GIRAFE Глодалка + гума за џвакање
1.410,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041234C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

SOPHIE La  Girafe®

Глодалка  – Играчка + помошен дел (гума за џвакање)

  • Наменето за деца 0+ месеци

Пакувањето содржи глодалка за стимулирање и развој на бебешките сетила и помошен дел (гума за џвакање) изработен од здрав, природен, мек и нежен материјал. Sophie la girafe® е совршена за малите раце на бебето.

Флексибилна со бројни делови за џвакање (уши, рогови, нозе).

Таа е совршена за смирување на болките на непцата при никнување на првите запчиња.

Формата на помошниот дел совршено се приспособува на устата и непцата на бебињата. Малите бразди од едната страна ги смируваат првите запчиња на бебето во моментот на никнување, а заоблените мали топчиња на другата страна ги масираат болните непца.

Содржина

Состав:

  • 100 % природен каучук
  • Нетоксични бои
  • Мека текстура
  • Рачна изработка

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се