SOPHIE LA GIRAFE Глодалка-прстен жирафа, со ефект на ладење (3+м)

Sophie La Girafe Cooling Teething Ring 3290 Glodalka-prsten so efekt na ladenje
SOPHIE LA GIRAFE Глодалка-прстен жирафа, со ефект на ладење (3+м)
729,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055946C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Cooling Teething Ring - Глодалка-прстен жирафа, со ефект на ладење.

  • Наменето за деца 3+ месеци
  • Оваа глодалкa со ефект на ладење e идеална за смирување и стимулирање на болните непца при никнување на првите запчиња
  • Со џвакање на ладниот дел од глодалката се овозможува брзо олеснување, што помага да се анестезираат непцата на бебето и да се намалат болките од никнувањето на забите
  • Лесна за фаќање без студено чувство при допир, благодарение на пластичниот прстен со сликата на Sophie
  • Дополнително, има и мала тропалка која е забавна за бебињата

Пакување: 1 глодалка.

Содржина

Начин на одржување: Да се лади само во ладилник. Да не се става во делот за замрзнување. Производот не се стерилизира. Да не се става во машина за миење садови. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се