SOPHIE LA GIRAFE Многу мека глодалка - прстен

SOPHIE LA GIRAFE Многу мека глодалка - прстен
679,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033919C
favorite_border

Опис на производот

SOPHIE La Girafe®

  • Наменето за деца 0+ месеци
  • Изработена од 100% природна гума од каучуково дрво

Првата глодалка - прстен направена од 100% природна гума од каучуково дрво, идеална за смирување на болните непца при никнување на првите запчиња. Безбедна и природна глодалка со бројни делови за џвакање (уши, рогови, нозе и прстени).

Двата прстени имаат површини со различни текстури (бразди и испакнати делови) во зависност од возраста и потребите на бебето, овозможувајќи уште побрзо смирување на болките во непцата. Лесна и едноставна за држење и играње.

Содржина

Состав:

  • 100 % природен каучук
  • Нетоксични бои
  • Мека текстура
  • Рачна изработка

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се