SOPHIE LA GIRAFE Музичка кутија

SOPHIE LA GIRAFE Музичка кутија
959,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045853C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

SOPHIE La Girafe®

Музичка книга

  • Наменето за деца 6+ месеци

Истражете ја приказната на Sophie la giraffe и нејзините пријатели!

5 интерактивни страници и копче што свети за стимулирање на сетилата на бебето.

Музичка книга со 2 начина на игра:

  • Приказна: бебето ги врти страниците и ја притиска ѕвездата за да ја гледа приказната на Sophie и да се забавува со интересните звуци. Се прикажуваат боите и броевите од 0 до 6
  • Мелодии: кога бебето ќе ја притисне ѕвездата, открива различни мелодии на секоја страница, врз основа на темите на играње, славење, бањање, одмор и многу повеќе.

Бебето може да танцува на ритамот од музиката и на тој начин да ги развие моторните вештини. Прилагодување на јачината на звукот.

Содржина

Состав: пластика

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се