Sorefix Rescue Крем за третман на херпес, 6 мл

Sorefix Rescue Крем за третман на херпес, 6 мл
388,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
049874C
favorite_border

Опис на производот

Sorefix Rescue кремот е наменет за третман на херпес на усните.

Претставува решение со докажано делување против лабијалниот херпес така што: 

  • Го ублажува пецкањето (јадежот)
  • Го скратува времето на зараснување и го спречува пукањето на кожата

Пакување: 6 мл

Содржина

Кремот Sorefix Rescue содржи природни масла богати со витамин Е. Кремот не содржи сулфати, полиетиленгликоли, ТЕА, ДЕА, парабени и други конзерванси.

Дозирање и начин на употреба: за постигнување на оптимални резултати во текот на третманот, кремот треба да се нанесува 3 до 6 пати на ден на заболеното подрачје на усните за да се спречи ширењето на херпесот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се